Zaten.Org – Magazin Haberleri – Rüya Tabirleri – Yemek Tarifleri

Aylar ( Hicri )

07.05.2020

Rüyada MUHARREM ayını görmek eğer rüya, bu ayda görülürse, bu rüya hatasız salih bir rüyadır. Rüyada Muharrem ayini görmek, sıkıntıdan, hapislikten kurtulmaya ve hastalıktan şifa bulmaya işaret eder. Gurbette olan insan rüyasında muharrem ayini görse, vatanına döner. Eğer rüya sahibi günahkar ise, tevbe eder. Çünkü o ayda Adem (A.S.)’in tevbesi kabul edilmiştir. Rüya sahibi çocuğunun olmasını arzu ediyorsa, salih bir çocuğu olur. Rüyayı gören sıkıntıda ise, bundan kurtulur, düşmanı varsa düşmanından emin olur. Bazen de rüya sahibi bidat ve sapıklıktan dönmekle Allahu Tealaya tevbe eder ve günahlarından kurtulur. Rüya sahibi memuriyetten ayrılmışsa, tekrar memuriyete döner. Eğer rüyayı gören fakir veya hasta ise, hastalıktan şifa bulur ve Allahu Teala onun fakirliğini giderir.

Rüyada SAFER ayını görmek, Safer ayında görülen rüya, pek makbul sayılmamıştır. Keder ve üzüntü içinde bulunan bir kimsenin rüyada safer ayını görmesinde bir zarar yoktur. Eğer rüyayı gören hasta olursa, şifa ve sıhhat bulacağına, keder ve üzüntüden kurtulacağına işaret eder.   Rüyada REBIÜ’L EVVEL ayını görmek, Bu ayı rüyada gören kimsenin kazanç ve ticareti sürekli ve karlı olur. Sevinç ve ferahlığa erişir. Bu ayda görülen rüyalar sahih olup, rüyayı görenin Salih bir erkek çocuğu olur. Rüya bu ayda görülmüş ise, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir devlet adamı müjdesi alır.

MOBİL REKLAM ALANI

Rüyada REBIÜ’L AHIR ayını görmek Bir kimse rüyasında bu ayı görse, düşmanına galip gelir, alim ve çok cesur bir oğlan çocuğu olur. Rüyada CE’MAZIYEL EVVEL ayını görmek Bu ayda bu rüyayı gören kimsenin, işlerinde durgunluk olur ve alışveriş isteği azalır. Rüyada Cemaziyelüla ayını gören kimse, kızını veya hanımını kaybeder. Zira Peygamberimizin kızı Hz. Fatimatü’z Zehra (ra), bu ayda vefat etmiştir. Rüyada CEMAZIYEL AHIR ayını görmek, Bu ayda görülen rüyaların hükmü umumiyetle çıkmaz. Rüya hayırda olsa, şer de olsa böyledir. Rüyada RECEB ayını görmek, Bu ayda görülen rüya, kuvvetli olur, hayir kapilari açilir veseyler hayirlara dönüsür.

Tabirci, Recep ayinda görülen rüyayi hayirla tabir etse, aksi çikmaz. Bir kimse rüyada recep ayini görse, serefe meziyete isaret eder. Zira Resülullah (SAV.), o ayda miraca çikmistir. Rüyada ŞABAN ayını görmek, bu ayda görülen rüya hayra işaret ederse, ayıptan beri olur, büyük ve hayn çoğalır. Eğer şer olursa, gecikir ve doğru çıkmaz. Bir kimse rüyasında şaban ayını görse, o devlet adamlarının azledileceğine işaret eder. Rüyada RAMAZAN ayını görmek, bu ayda bütün kötülük kapıları kapanır ve görülen hayırlı rüya çabuk çıkar.

Ramazanda görülen çirkin rüya sıhhatli değildir. Ramazandaki hayırlı rüyanın hükmü gecikmez, şerlisinin hükmü ise, gecikir ve tabir de edilmez. Bu ayda görülen rüyada inançsız insanın durumu, mümininkinin tersidir. Gayesiz insanin gördüğü rüya, kötülükten başka bir şey değildir. Bir kimse rüyada ramazan ayini görse, bu bereket, hayır, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye işaret eder. Eğer rüyayı gören ilim veya Kur’an öğreniyorsa, buna muvaffak olur. Çünkü Kur’anı Kerim bu ayda nail olmuştur. Rüyada ŞEVVAL ayını görmek, bir kimse rüyada şevval ayını görse üzüntülerden kurtulmaya, ferahlık ve sevince işaret eder. Zira şevval ayı bayram ayıdır.

Rüyada ZİLKADE ayını görmek, bu ayda görülen rüyalarda pek hayra yorumlanmaz. Yolculuğa çıktığını gören kimse, sefere çıkmasın. Rüyada ZİLHİCCE ayını görmek, rüyada Zihhicce ayında olduğunu veya kurban kestiğini veyahut kurban bayram namazı kıldığını gören kimsenin, bu rüyası borçlarını ödemesine, yaptığı adakları yerine getirmesine, tövbe etmesine ve sapıklıktan sonra hidayete erişmesine işaret eder. Bazen de bu rüya, alimlerin kaybedilmesine ve devlet adamlarının görevlerinden ayrılmasına işaret eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

gaziantep escort