Zaten.Org – Magazin Haberleri – Rüya Tabirleri – Yemek Tarifleri

Ashab-ı Kiram( r.a.)

28.04.2020

Peygamberimizin (s.a.v.) arkadaşlarını topluca bir yerde görmek salih kimselerden olmaya, dünyada mütevazı yaşamaya, Efendimizin arkadaşlarından birini görmek iyi geçinmeye, sevgilerde samimiyete, din kardeşliğine önem vermeye; iyiliği emredip kötülükteen sakındırmaya Bazen bu rüya ilahi yardıma, Sahabenin iltifatı sağlam itikada, onların gücenikliği inanç zayıflığına, Sahabenin yaşadığını görmek Müslümanların ve İslamiyetin kuvvet bulmasına delalet eder. Rüyada sahabei kiramı güzel halde görmek, o kimsenin sahabe hakkındaki güzel itikadına ve yollarına tabi olmaya işaret eder.

Bazı kere bu rüya, askeri harekata ve asker sevkine, bazen de ilmin ve emri bilmaruf ve nehyi anilmünkerin yayılmasına işaret eder. Sahabeyi görmek, iyi geçinmeye, muhabbete, kardeşliğe yardim ve yararlılığa, düşmanlık ve kıskançlıktan kurtulmaya, kalpte olan kin ve adavetin gitmesine ve sevgiye işaret eder. Rüyada sahabenin kendisinden yüz çevirdiğini görmek, gören kimsenin, sahabe arasında çıkan ihtilaftan dolayı onların bazısını bazısı üzerine tercih etmesine, sahabenin de rüya sahibine bugz ve gazab etmelerine delalet eder. Sahabe-i kirami görmek, tevbeye ve Allahu Tealadan gayn her seyden uzaklasmaya, sahabenin yolunda belirli bir yer ve miktarda hayir ve berekete delalet eder.

MOBİL REKLAM ALANI

Onlardan birini veya hepsini sağ olarak görse, dinin ve ehl-i dinin kuvvetli olmasına rüya sahibinin izzet ve şerefll olmasına, her hususta işlerinde muvaffak olacagina; kendisini sahabeden birisi olduğunu görse, musibet ve belaya düşüp sonra bundan kurtarmasına delalet; eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

gaziantep escort