Zaten.Org – Magazin Haberleri – Rüya Tabirleri – Yemek Tarifleri

Alev

04.05.2020

Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir. Rüyada alev görmek Allah (C.C) Hazretleri tarafından bir uyarmadır. Böyle bir rüyayı gören dünyada işlediği günahları affettirmek için daima dua etmeli ve tövbeye varmalıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ateş görmek, müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir.

Ses çıkararak ağaçları yakan alev ve kıvılcımlı ateş gören yaktığı miktarca bir alimin ölümüyle orada çıkacak fitnedir. Karanlık bir gecede halka göstermek için ateş yaktığını gören kimse, halkın onunla hidayete erişecekleri bir ilme nail olur. Karanlık olmadığı halde yol üzerinde ateş yaktığını gören kimsenin bid’at ve sapıkça olan bir iş yaptığına işaret eder. Ateş gündüzün harp ve fitneye, gece ise ünsiyettir (alışkanlık) denilmiştir. Rüyada kış gününde ateşte ısındığını gören kimse, Cennete gider. Rüyada ateşe girdiğini ve orada azap edildiğini gören kimse, malca zarar eder veya o şahıs, Cenhenneme girmesine sebep olacak bir günah işler.

MOBİL REKLAM ALANI

Bir kimse rüyada, insanların başına toplanmış olduğu alevli olan bir ateş görse, onların bereket ve bolluğa nail olmalarına işaret eder. Rüyada ısınması için veya başkasını ısıtması için ateş yaktığını gören kimse, faydalanacağı bir şeyi tahrik ederek fakirlik ve ihtiyacını giderir. Ateş üzerinde et kızarttığını gören kimse, halkın giybet etmesini gerektiren bir şeyi tahrik eder. Veya kendisi halkı gıybet eder. Kızartılmış o etten yiyen kimse, az bir rızka işarettir ve ona büyük bir keder isabet eder. içerisinde yemek olan bir kabı ateş üzerinde kaynattığını gören kimse, ev işlerine bakan bir kimse tarafından gelecek menfaattan uzak kalır.

Rüyada kendisine ateşin hararetinin dokunduğunu gören kimse, halkın diline düşer ve halk da onun gıybetini yaparlar. Faydalı ve parlak ateş korku halinde bulunan kimse için emniyet ve devlet adamına yaklaşmaktır. Bir kimsenin rüyada kapısının önünde dumansız ateş yandığını görmesi, hacca gideceğine işaret eder. Rüyada evini ateşle yaktığını gören kimsenin, evi harap olur. Evli olan birisi rüyada tandır ve tandırda da yanmış ateş görse, hanimi hamile kalır. Rüyada evine ateş düştüğünü gören kimse, ucuzluk, bolluk ve çokça nimete kavuşur. Rüyada bir dağ başında ateş yaktığını gören kimse, Allah (C.C.)’a manen yaklaşır.

Bir kimse rüyada kendisine ateşin dokunduğunu ve kendisini yaktığını görse, o şahsa yapılan vaad yerine getirilir. Bir kimse ateşle mahsulattan bir şey yaktığını görse, yaktığı şeylere zam gelir. Ateşin bir eşya veya kumaş parçası üzerine düşmesinin tabiri de böyledir. Rüyada evinden bir ateş çıktığını gören kimse, memuriyet, ticaret veya bir zanaatta kuvvet ve yardıma nail olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

gaziantep escort