Zaten.Org – Magazin Haberleri – Rüya Tabirleri – Yemek Tarifleri

Akik

09.05.2020

Akikten yapılmış herhangi bir takı takan kişi ömür boyu sürecek bir dost kazanacak demektir. Rüyada akik taşı görmek zengin ve ticaret yapan kişilerle tabir olunur. Rüyada kendisine bir akik taşı verildiğini gören, zengin bir tüccarla dost olur. Kendisine ait akik taşını kaybettiğini gören böyle bir ahbaptan ayrılır. Bir çok akik taşları olduğunu görmek, mal ve nimete delalet eder.

Cabir-ül-Magribi’ye göre: rüyasında akik bir kaptan su içtiğini gören, hayırlı bir evlada sahip olur. Bu, çocuğun büyüdüğünde zengin ve sevilen bir kisi olacağına işarettir. Akik yüzük takmak dine bağlılığa, doğru yolda olduğuna delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada akik taşı görmek zengin ve ticaret yapan kişilerle tabir olunur. Rüyada kendisine bir akik taşı verildiğini gören, zengin bir tüccarla dost olur. Kendisine ait akik taşını kaybettiğini gören böyle bir ahbabdan ayrılır. Bir çok akik taşları olduğunu görmek, mal ve nimete işaret eder. Rüyada akik görmek, fakirliğin gitmesine işaret eder.

MOBİL REKLAM ALANI

Zira hadîsi şerifte «Akik fakirliği giderir.» diye buyurulmuştur. Allahu Tealanın birliğini en evvel ikrar eden akik taşıdır. Rüyada akikden yüzük takınan kimse, bereketli bir şeye nail olur ki, o şey sahibinin sanatta erişeceği nimetlerin başlangıcı olur. Akik, nesil, din ve düzelmeye işaret eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

gaziantep escort