Zaten.Org – Magazin Haberleri – Rüya Tabirleri – Yemek Tarifleri

Ağız

10.05.2020

Ağız İşlerin başlangıcı ve sonucuna, Ağızdan söz çıkması iyilik ve kötülükten sarf edilen söze, Agıza giren şey kişinin rızkına, Ağızın kapanması ya da kilitlenmesi hidayetten sonra dalalete, Ağzın yok olması ölüme, Hastanın ağzının büyük ve güzel görünmesi ssağlık ve afiyete, Ağız bazen hamile kadının doğum yapıp kurtulmasına delalet eder.

Ağız kenarı görmek bir şeyden kaçmaya ve kurtulmayla tabir edilir. Ağzının koktuğunu gören kötü söz söyler, Birinin ağzının koktuğunu görmek çirkin ve yaramaz söz söylemeye, Ağız kokusu genel tabiriyle sıkıntı ve cefadır. Rüyada ağız görmek, her işin başlangıcı ve anahtarı, geçimin ana yolu, kuvvetinin kaynağı ile yorumlanır.

MOBİL REKLAM ALANI

Ağzına ilaçlı bir sey koyduğunu görmek, dinde iyi yolda olduğuna; yiyecek bir şey koyduğunu görmek, iyi yolda olduğuna; tiksindirici bir şey yediğini görmek kedere ve tatlı bir şeyi ağzına koyduğunu görmek, güzel rızklara kavuşacağına; ağzına acı bir şey aldığını görmek ise haram mala yorumlanır.

Ibn-i Şirin’e göre : ağzının üzerinde bir bağ olup kapalı olduğunu görmek bes şekilde yorumlanır: Ölüm, şiddetli hastalık, dilsizlik, sessizlik, kabus. Rüyasında ağzı eğri olup onu düzeltmek ve yerine getirmek için çalıştığı halde, başaramadığını görmek, hiç iyi değildir.

Bu rüya hayra yorulmaz. Ağzını büyümüş görmek çok iyidir. Ağzını küçülmüş görmek, aksine rızkının ve maisetinin darlığına işarettir. Ağzının güzel koktuğunu görmek, güzel sözler söyleyeceğine; fena koktuğunu görmek fena sözler, küfür ve kinci sözler söyleyeceğine işarettir.

Ağzının eti çürüyüp koptuğunu görmek, musibet ve zarara; ağzından bir şeyler çıktığını görmek,eğer çıkan şey iyi ise, iyi söze; eğer fena bir şey ise, küfre,söğüp saymaya; ağzının üzerine mühür vurulduğunu görmek, eğer mühürleyeni bilmezse, rüya sahibi için boşboğazlık kabilinden sözler söylememesine, eğer kimin mühür vurduğunu biliyorsa, o adama karşı ileri geri lakırdı (söz) söylememesine, aksi takdirde ondan bir fenalık göreceğine delalet eder.

Cafer’i Sadık’a göre : rüyada ağız görmek yedi şekilde yorumlanır: Yol, hane, bilgi hazinesi, işinde kolaylık, çarşı, kapıcı, devlet büyüğü. Ağzında gem olduğunu görmek, oruç ile yorumlanır. Bu tabir rüya sahibinin dindar olmasına göredir. Ama kötü bir kişi ise bu bir ihtardır.

Ibni Kesir’e göre : rüyada ağız görmek, bilimin eşiği, vaiz ve zikir yeri veya küfür ve isyanın da çıkacağı yer olarak tabir edilir. Ağızdan berrak bir su çıktığını görmek, eğer iyi bir insan ise, onun bilgisinden halkın faydalanacağına, eğer değilse, güzel sözlerle herkesin saygısını kazanacağına; ağzından kan ve irin aktığını görmek, dili ve sözleriyle herkesi incitip kıracağına; ağzından çıkan sözlerle günah kazanacağına; ağzından şerbet veya süt aktığını görmek, zikir ve ibadetle meşgul olacağına; tatlı dili ile herkesi memnun edeceğine; ağzından acı,ekşi veya sıcak su aktığını görmek, kötü sözler söyleyip halkı kandırmaya yahut sert ve kinci sözleri ile onları inciteceğine işarettir.

Abdülgani Nablusî’ye göre: Rüyada ağız görmek bütün işlerin başlangıcı ve sonu sayılır. Rüyada söylediği her söz, sahibinin hayrına ve serrine işarettir. Yediği yani ağzına soktuğu şey de onun kismeti ve rızkıdır. Rüyada ağzından hiç bir söz çıkmadığını veya söylemek istediği halde söyleyemediğini görmek, günahkarlığına; çok konuştuğunu görmek, çalışkanlığına işarettir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada ağızdan çıkan şey, tabirce o kimsenin hayır ve serden söylediği sözü ve ağıza giren şey de, onun rızkıdır. Bir kimse rüyada ağzının yok olduğunu görse, o kimsenin ölümüne işaret eder. Hasta olan bir kimse, ağzının büyük ve güzel olduğunu görse, o hastanın selamet ve hayatına işaret eder. Bazen de ağzın yokluğu, meskenin harap olmasına, işaret eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

gaziantep escort