Zaten.Org – Magazin Haberleri – Rüya Tabirleri – Yemek Tarifleri

Adem Peygamber

18.05.2020

Adem peygamber İlk insan ve ilk peygamber olan Adem Aleyhisselamı görmek değişik şekillerde tabir edilir. O’nu görmek günah işleyip sonra tövbe etmeye, Bir büyüğüne karşı gelmeye, O’nunla konuşmak ilim sahibi olmaya, Düşmanının sözüne kanarak aldanmaya ve zarara uğramaaya, Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan o olduğu için tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, Uzak yerlere yolculuk yapmaya delalet eder. Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir.

Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere seyahate çıkmaya işaret eder. Rüyasında Adem (A.S.)’i gören kimse bir günah işlemiştir. Bu günahından tevbe etsin. Bazı tabirciler demiştir ki, Adem (A.S.)’ i gören düşmanlarının sözüne aldanarak mağdur olur bir müddet sonra tekrar rahata kavuşur. Hz. Adem’i görmek, hacca ve ahbabları ile bir araya gelmeye, bazen de neslin çoğalmasına işaret eder.

MOBİL REKLAM ALANI

Yine O’nu görmek, hata yapmaya işaret eder. Bazen de rüya sahibinin kız evladından ziyade erkek evladı tarafından rızıklanmasına işaret eder. Rüyayi görenin gözleri ağrıyorsa bundan kurtulmasına işaret eder. Kendisinin Hz. Adem olduğunu veya Hz. Adem’in arkadaşı olduğunu gören, eğer ehilse devlet adamı olur, eğer alimse, insanlar ilminden istifade ederler. Hz. Adem’in kendisiyle konuştuğunu gören kimse ilim sahibi olur. Rüyada Adem (A.S.)’i kestiğini gören kimse lidere hıyanet, anne babasına veya öğretmenine asi olur.

Hz. Adem’in rengini kaçık olarak gören kimse, bir yerden diğer bir yere göç eder sonra yine eski yerine döner. Adem (A.S.)’i noksan bir halde görenin önemli işlemden birisi noksan kalır. O’nu iyi halde gören kimse ise büyük hayra girer. Bazen Hz. Adem’i görme rüyası, rüya tabircisi olmaya delalet eder. Çünkü ;dünyada en evvel rüya gören ve onu da tabir eden O’dur.İmamı Nablusi Hazretleri Hz. Adem’i görmek Hacca ve ahbabları ile bir araya gelmeye, bazende neslin çoğalmamasına delalet eder.

Yine O’nu görmek, hata ve unutmaya, bazen bu rüya, hileye, doktorlarla iyi geçinmeye, zehir yapmaya, şeytanların hazırladığı rızkı yemeğe ve onların çıkarına konuşmaya delalet eder. Hz. Adem’i görmek, kalın elbiseye ve ağlamaya, bazen rüya sahibinin yiyip içeceği şeyler yüzünden şiddet ve hırçınlığa; uzak bir yere yolculuğa çıkmasına ve bu yolculuğun Hz. Adem’in dünyaya ilk indiği yer olmasına delalet eder. Bazen da rüya sahibinin kız evladın’ dan ziyade erkek evladı tarafından rızıklanmasına delalet eder. Rüyayı görenin gözleri ağrıyorsa bundan kurtulmasına, bazen devlet başkanına hizmet ve ona karşı mütevazı olmaya delalet eder.

Adem (A.S.)’i noksan bir halde görenin büyük işlerinden biri noksan kalır. Kazancı veya sanatı tagayyur eder. O’nu iyi halde gören kimse ise büyük hayra erer.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

gaziantep escort